Dlaczego ciągle odczuwam zmęczenie?

Powyższe pytanie wielu z nas zadaje sobie codziennie zaraz po wyłączeniu budzika,
w drodze do pracy lub szkoły, podczas wykonywania codziennych obowiązków, a także wtedy gdy zdawało by się, że nareszcie mamy czas dla siebie. Czas, który chcielibyśmy spędzić z pożytkiem
i przyjemnością tak dla nas jak i naszych bliskich. Dlaczego brakuje nam sił? Gdzie popełniamy błąd, a może co jest nie tak z naszymi ciałami?

Odpowiedź na powyższe pytania pytania nigdy nie będzie taka sama, gdyż każdy z nas jest inny. Niemniej jednak w codziennej gonitwie czasem zapominamy o elementarnych zasadach wpływających na nasze zdrowie a co za tym idzie samopoczucie i siły witalne.

Sen

Czy możesz sam przed sobą uczciwie przyznać, że Twój sen jest regularny a jego wymiar to
7-8 godzin na dobę? Jeśli nie, to nie miej pretensji do swojego organizmu, że odmawia Ci posłuszeństwa. Jeśli Ty nie zapewnisz własnemu ciału odpoczynku to ono nie odwdzięczy się prawidłową pracą, bo zwyczajnie nie będzie w stanie. Zbliża się weekend może tym razem zamiast imprezować warto było by się wyciszyć i w spokoju spędzić w łóżku kilka godzin więcej? Spróbuj a nie pożałujesz.

Żywienie

Tak wiele słyszymy na temat zdrowego odżywiania, nawadniania organizmu, a także suplementacji. Jak się odżywiasz? Obżerasz się fast-foodami, czy może jednak pamiętasz o właściwie zbilansowanej diecie? Cola i chipsy czy może jednak sałatka i woda? Pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej a Twoje zdrowie potrzebuje pokarmu wysokiej jakości w rozsądnej ilości. Dużo
i niezdrowo oznacza, że siły Twojego ciała zamiast pracować na Ciebie walczyć będą z pseudo pokarmem, który wprowadziłeś we własne ciało. Jeśli zaś chodzi o nawadnianie, to wypij półtora litra wody a nie pół szklanki. To naprawdę pomaga oczyścić organizm jak i uzupełnić tak konieczny komórką naszego ciała życiodajny płyn.

Suplementy

Ale po co mi to? Kiedyś odpowiedział bym, że to dobre pytanie… Ale dziś gdy spożywane przez nas pokarmy mają w sobie wielokrotnie mniej witamin i minerałów niż te spożywane przez naszych rodziców i dziadków suplementacja wydaje się być konieczna. Witamina D3, której prawie wszyscy mamy niedobory powinna znaleźć się w codziennej diecie w formie suplementu. Ponadto warto pomyśleć o jakimś kompleksie witaminowo-mineralnym, który zwiększy potencjał naszego organizmu na co dzień, a w szczególności gdy narażeni jesteśmy na niekorzystne warunki atmosferyczne, stres i ciężki wysiłek tak fizyczny jak i psychiczny.

Badania

Zwykłe badanie krwi to element dbałości o zdrowie, o którym nie można zapominać. Zbadaj się, tak po prostu. Może jest coś o czym nie wiesz a powinieneś o to zadbać. Porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym on Ci pomoże.

Podsumowując: porządnie się wyśpij, zadbaj o przysłowiową michę, dostarcz ciału brakujących mu mikroelementów i zbadaj krew. Wbrew pozorom to naprawdę łatwo uczynić a efekty zobaczysz już po pierwszych dniach. Twoje zdrowie w Twoich rękach. Czas abyś nareszcie miał siły dla siebie i swoich bliskich, a poranny dźwięk budzika przestał być torturą.

One thought on “Dlaczego ciągle odczuwam zmęczenie?

Dodaj komentarz